Пропустити навігацію

Колекція

Розділ «Колекція» є живим документом. Він постійно доповнюється новими творами мистецтва та уточненими даними, завдяки дослідженням науковців музею.

Познайомитися з найвідомішими артефактами колекції можна у закладці «Вибране». Зібрання музею в цілому представляє закладка «Уся колекція».

читати далі..

Зібрання Музею Ханенків – найцінніша колекція світового мистецтва в Україні. Обсяг колекції – більше 25 тисяч предметів. Музей зберігає та репрезентує близько 4 тисяч років розвитку мистецтва в різних куточках світу. Сьогодні частину зібрання (більше 1000 творів) представлено у постійній експозиції, яку розташовано у двох будинках по вулиці Терещенківській. Інші твори колекції експонуюється на тимчасових музейних виставках.

Основою сучасної колекції музею є мистецька збірка Богдана та Варвари Ханенків, які більше 40 років життя присвятили колекціонуванню. Пізніше, зібрання музею поповнювалося завдяки дарункам меценатів та колекціонерів, а також надходженням творів та цілих колекцій з інших музейних установ. 

Серед предметів колекції:

  • живописні твори європейських майстрів, таких як Ф. Буше, П. Рубенс, Х. Сурбаран, Ж.-Л. Давід, Дж. Белліні та ін.;
  • різноманітні твори європейського декоративного мистецтва та високоякісні зразки скульптури;
  • одні з найдавніших збережених ікон у світі – «синайські» ікони 6-7 століть;
  • рідкісні взірці мистецтва країн Буддизму, Японії, Китаю та країн Ісламу;
  • скульптура та декоративне мистецтво Давнього Єгипту, Давнього Риму та Греції;
  • невелика збірка артефактів з країн Південної Америки та Африки.
приховати